Filozofia AVANT’SYS

Să sprijine Clientul-Partener în a descoperi şi alege cea mai potrivită soluţie H.V.AC. pentru el însuşi, care să-i reflecte necesităţile şi interesele.

Să ofere Clientului-Partener mai multe variante de lucru pentru realizarea sistemului ales, bazate pe diverse variante tehnologice şi la niveluri de preţ optimizate.

Toate sistemele şi soluţiile AVANT’SYS se bazează pe cele mai moderne tehnologii disponibile.

Mai multe detalii...

Te rugăm sa îți introduci username-ul sau parola. Vei primi pe e-mail o nouă parolă.

Împreună definim soluţii şi venim cu idei fără de care, în viitor, nu te mai poţi imagina trăind confortabil. Suntem acolo unde clima ambientală reprezintă acel element care te poate face să te bucuri de viaţă. Sau să fii eficient.

Vino alături de noi! Daca iţi doreşti o carieră într-un domeniu dinamic, ca parte a unei echipe real inovative, te aşteptăm! Activitatea ta de zi cu zi va avea un impact important asupra vieţii oamenilor din jurul tău.

Cariere

INGINER TRADUCERI DE SPECIALITATE                  we are hiring

OBIECTIV:

  • Asigurarea documentației tehnice pentru toate livrările de echipamente;
  • Efectuarea traducerilor documentației tehnice;

RESPONSABILITĂȚI:

  • Întocmește setul de documentație tehnică specific contractelor, comenzilor, facturilor și avizelor de expediție;
  • Asigură certificatele CE, declarații de conformitate, certificate Eurovent și orice alt tip de documente privind calitatea, pe care trebuie să le obțină de la furnizorii de echipamente ai companiei, interni și externi;
  • Oferă cărțile tehnice clienților care le solicită;
  • Traduce documentația tehnică: prospecte tehnice/ comerciale, notițe/ manuale de montaj, de instalare, punere în funcțiune și întreținere, notițe tehnice, cataloage de produse ale companiei;
  • Realizează machetarea cataloagelor, prospectelor și a cărților tehnice care sunt traduse;
  • Tehnoredactează și prelucrează , la nevoie, imagini pentru a fi folosite în cataloage, flyere, site, etc.;
  • Oferă suport de traduceri în cadrul întâlnirilor cu furnizorii companiei;
  • Gestionează documentația existentă în firmă și cea care se primește de la furnizorii externi de echipamente;

Cerinţe:

Studii superioare de profil tehnic. Candidatul poate fi student în an terminal;
Limba engleză și franceză  – limbaj tehnic – nivel avansat; Italiană – nivel conversațional – reprezintă avantaj;
Abilități de utilizare PC : Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), programe de prelucrare/ machetare/ editare fișiere: Infix PDF Editor, Microsoft Publisher, Corel Draw, etc.;
Persoană organizată, orientată către client, cu deschidere de a crește în cadrul companiei;
Persoană cu iniţiativă şi responsabilă.

Dacă vrei să ne cunoaștem, așteptăm cv-ul tău la adresa de e-mail: raluca.dudu@promoterm.ro sau cariere@promoterm.ro

Fisierul trebuie sa fie PDF sau WORD

Toate campurile marcate cu * sunt obligatorii

Login client